Keliones

London, baby!


LONDON, BABY!
2018 m. sausis


Kai jau maždaug aišku, kaip savaitgalis Londone džiugino mane ir Julių
(kuris iš mūsų galėtų būti Chandler, o kuris Joey – tebūnie nuspręsti jums) – keliaujam toliau!

Nors didmiesčių neturiu savo “must visit before I die” sąraše, pigūs lėktuvo bilietai labai greitai atranda kelią į mano kišenę ir kitą rytą aš jau geriu kavą “na jau ne, manęs ten tai tikrai niekada nepamatysit” mieste. Oh well.
🤷
Jeigu turėtum Londone keturias dienas ir tris iš jų norėtum praleisti tingėdamas Queen size bed valgant English breakfast  – vieną likusią  galėtum praleisti kur kas įdomiau.


Gerai. Viena diena. Sakysi – “pradedam nuo Big Ben  ir  London eye”!
Aš irgi taip sakiau. Ir gavau – apžvalgos ratą, į kurį galėjau tiesiog pažiūrėti (buvo atliekami profilaktinės priežiūros darbai) ir garsiojo bokšto stogelį, nes laikrodžio, kaip žinia, nei pamatysi, nei išgirsi dar ateinančius pora metų.

IMG_6749IMG_6746

Kaip ir pasufleravo F.R.I.E.N.D.S – Londono žemėlapis visko pilnas. Pradedam nuo Westminster Abbey – ten spaudžiam play gautam audio gide ir žengiam koja kojon su visa karališkąja Anglijos istorija.
(Ir po to nepamirštam paskambint mamai papasakot, kaip įdomu visa tai buvo!)

IMG_6747London-9London-1(Rekomendacijos: NOPI, The Riding House cafe, Bisquiteers, Peggy Porschen)

Toliau – pasitikrink tvarkaraštį ir užsiimk vietą iš anksto prie Buckingham Palace  tvoros, kad pažiūrėtum karališkosios sargybos pasikeitimą. Kai minia už nugaros jau pradės spausti, visuomet gali klausytis orkestro vaikščiojant artimiausiuose parkuose.

IMG_6764IMG_6762

IMG_6763London-8IMG_6759

Pasigauk vieną iš taxi  (aha, jie visi ten tokie senoviniai ir dailūs), ir dairydamasis į spalvotas vitrinas keliauk link Natural History museum  – tam savo dienotvarkėje skirk bent pora valandų.
Įėjimas nemokamas, tačiau jeigu norėsis pamatyti kažką šiuolaikiško (labiau iš šio dešimtmečio) – prieš įeinant į pasirinktą teminę ekspoziciją galėsi susimokėti atskirai.

IMG_6714London-6IMG_7026IMG_7029IMG_7031

Kai natūralios istorijos pasirodys užtektinai, pasiruošk keliauti ten, kur istorijų buvo sukurta daugiau nei viena – Nottinghill  (kiek kartų matei šitą filmą? 😉)
Išlipk Notting hill Gate  metro stoty ir pradėk spalvotus klaidžiojimus po prabangių kotedžų kvartalus, sendaikčių turgų ir meninkų  dirbtuves.eigu pasiklysti baisoka, ganėtinai detalus planas, kaip greičiausiai pamatyti daugiausiai – čia)

IMG_7053London-16IMG_7042London-15London-17IMG_7049

Dieną pradėjus tikrais angliškais pusryčiais, metas tikriems pietums.
Susirask kelią į fainiausią pub’ą  ir – Fish and chips  arba meat pie  –  rinkis tu!

London-10London-2IMG_6742

O tada pasimėgauk afternoon tea – maži spalvoti puodeliai su blizgančiomis rankenėlėmis ir dar gražesni saldumynai. Visa tai – aplinkoje, kuri primena barbių namus ✨

London-12London-11(Rekomendacijos: Number sixteen, Sketch, Afternoon tea bus (du zuikiai vienu šūviu), the Ritz, Kensington Palace)

Net ne problema, jeigu keliauji žiemą ir temsta anksti – nereikia praleisti galimybės patyrinėti požeminį metro ir naktinį Londoną. Picadilly district  ir Soho  – nemiega!

IMG_6738London-4London-3IMG_6721

Tuomet stabtelk vakarienei (Londonas ir indiškas maistas yra neišskiriamas duetas, tad reikėtų nepraleisti progos) ir iškilmingai praverk teatro duris – metas padovanoti sau miuziklą!

London-5Rekomendacijos: Masala Zone, Ormer Mayfair, Clos Maggiore

Mes rinkomės “The lion king”  ir dar ilgai dainavom visas žinomiausias dainas eidami viešbučio link.
🇬🇧
Londonas yra gražus. Ir nebegalvokim, kad jis neįdimus vien dėl to, kad jo kryptim iš Lietuvos kyla pilni lėktuvai mūsiškių.
Norėčiau sugrįžti čia Big Ben’ui  ir vasarai skambant.

London-13


Ruošiantis į Londoną, gali pasižvalgyti šiuose Instagram profiliuose: @rosielondoner@immovongtolondon@georgianlondon ir @mylondonfairytales

Kiti mano nuotykiai taip pat pirmiausia atsidurs čia: @sese_saule

IMG_7502


Ruošiesi nuotykiui? Noriu keliauti kartu! 🙂
PARAŠYK MAN

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s