Istorijos, Kelionės

Atostogų vandenynas (Portugalija)


PORTUGALIJA
2018 m. balandžio 11 – 19 d.

Faras | Albufeira | Lagosas | Lisabona | Cabo da Roca


Kuprinėse suknelės ir žygbačiai, nes pavasarį keliauja mergaitės!
Tik šįkart dviese, nes trečioji Azijos džiunglėse. Ir ne kalnuose, o prie vandenyno – nes antroji čia mokosi.

Taigi, daugybė kilometrų neįprastais smėlėtais krantais ir daugybė valandų, praleistų bangų klausantis. Labas, Portugalija!
🇵🇹

Susitinkam Faro mieste, susirandam mažiausią įmanomą automobilį ir prie pirmų portugališkų pietų stalo išsikeliam tris tikslus:

1. Pasiklysti spalvotuose Algarvės regiono miesteliuose;
2. Kasryt sveikinti vandenyną;
3. Švęsti gyvenimą!

Restoranėlis “Portas de Sao Pedro”, Faro

Faro nedidelis, per dieną lengvai visus svarbiausius dalykus pamatyti įmanoma – o po to jau galima su vietinio “vinho verde” (jauno žalio vyno) taure vakarus senamiestyje leisti.

Kaip ir kiekvienam mieste, įdomu būna kažkur užsilipti ir viską iš viršaus pamatyti – tai Faro tam labai tinka miesto katedra. Galima pasivaikščioti terasoje ant stogo ir dar po to jaukiam vidiniam kieme, kuriam, kas be ko, auga apelsinai.

Panorama, atsiverianti nuo Faro katedros viršaus
Vidinis Faro katedros kiemelis

Bet saulę palydėti visada smagiau kur nors gamtoj, tiesa? Tai jeigu esat Faro ir turite automobilį – neužtruksite nei valandos ir pasieksite Cacela Velha miesteliuką ir labai neįprastą jo pakrantę.

Melsva Cacela Velha miesteliuko aikštė
Įvairiaspalvis Cacela Velha paplūdimys

Pietinė Portugalija, Algarvė, puikiai tinka roadtrip’ui, nes atstumai labaaai nedideli ir galima smagiai pabūvoti visuose gražiausiuose miesteliuose, išvengiant ilgų valandų mašinoje. Sekantis mūsų sustojimas – Albufeira. Žavingas turistų rojus!

Keliavimo ne sezonu privalumai – daug fainų apgyvendinimo pasirinkimų, už nedidelę kainą
Albufeiros paplūdimys. Ir penkis kartus per dieną besikeičiantis oras

Oh, pietų šalys! Tiek spalvų tose gatvelėse, kad net ir niūriausią dieną šypsotis norisi. Man visiška nostalgija, nes primena pusmetį Ispanijoje – gal kas norit kartu ten vėl nukeliauti su manim? 🙂

Būti miestuose – ne visai mūsų stichija. Bet va kava ir desertukai – visiškai apie mus! Pastel de Nata portugališkas saldumynas ir rožinis namelis su vaizdu į vandenyną – ne taip jau blogai tie miestai, ką?.. 🙂

“Cafe Iguana”, Albufeira
Po skanios kavos, katinukas – nemokamai 🙂

Visi saulėlydžiai prie vandenyno – labai tiršti ir spalvų pilni! Nebūtume mes, jei vakare prie vandens su suknelėm negrįžtume ir pamainom raganiškų šokių nesušoktume!

“Praia de Falesia” pakrantė ir iš po lietaus debesies paskutinę minutę išlindusi saulė

(Nors šalta tai labai labai buvo!)

Dar viena itin populiari vieta – bet tikrai verta apsilankymo – Praia da Marinha. Pasivaikščioti uolų viršūnėmis virš besitaškančio vandens galima arba va taip trumpai, palikus mašiną aikštelėje už kelių metrų, arba pasirinkti ilgąjį būdą – daryti beveik dešimties kilometrų žygį pakrante. Ilgajam, deja, nebuvom laiko paskyrę, bet turėtų būti labai gražu! Apie tą žygį (ir kitus portugališkus žygius taip pat) galite pasižiūrėti čia.

Ar matot dramblį? 🙂
O dabar ar matot mano draugę? 😀

O čia – vienas gražesnių dalykų. Keliaujantys vyresnio amžiaus žmonės! Kartu su jais užsilipom ant tos dramblio formos uolos ir persimetėm keliais maloniais žodžiais. Tuo metu pro šalį ėjo dar viena panašaus amžiaus pora – jie burbtelėjo, kad mes visi ant tos uolos be galo neatsargūs!
Žinot, ką atsakė tas mūsų senelis?

– Gal! Bet čia, turbūt, jau niekada daugiau gyvenime nebeatvažiuosim!
Nusišypsojo, ir nužygiavo ta uola tolyn, panorama kartu su savo moterim besigrožėdamas.

“Benagil cave” – į jį tik va taip iš viršaus pažiūrėti. Arba valtimi nuo kito paplūdimio atplaukti
“Ponta de Piedade” – tūkstančio laiptų nebijantiems

Kai paplūdimių tiek daug – vakariniam pasisėdėjimui gali išsirinkti sau gražiausią ir rasti jį visiškai tuščią. Tada pasitiesti skarą, pasidaryti skaniausią pikniką ir kalbėtis, iki kol vandenynas tamsoj paskęsta…

“Praia do Camilo” paplūdimys. Tik saulės norint, ją čia ne palydėti, o pasitikti reikėtų

Kai prie vandenyno atsikėlus smarkiai lyja, reikia sėsti į automobilį ir važiuoti saulės ieškoti. Jeigu lietus ir popiet nesiliauja, reikia spalvočiausią miestą kelyje susirasti. O jeigu net ir tai nepadeda – valgyti.
Skaniausią jūros maistą!

“Setubal” miestelis ir kaip tik Fiat 500 pritaikytos siauros jo gatvelės
Restoranėlis “Tasca de Avenida”, Setubal

Kelionėse, aišku, smagiausia yra galimybė pabendrauti su vietiniais. Šitą restoranėlį pasirinkom visai atsitiktinai, atėję radom jį visiškai tuščią, o mus aptarnavo pats savininkas. Turbūt, pasirodėm ganėtinai draugiškos, nes po pokalbio ir po pietų, jis atkeliavo prie mūsų su savo geriausiu desertu ir pasakė – vaišinu!

O desertas – šokolado putėsiai su (pasirinktinai) alyvuogių aliejum, druska ir pipirais. Ir kartu su portugalušku vynu moscatel. Lietus už lango kurį laiką visai nerūpėjo…

Ir tokie malonūs pietūs suveikė kaip geriausi saulės šaukliai. Paskutinis portugališkas saulėlydis įvyko ant pasaulio krašto – Cabo da Roca kyšulyje.

“Cabo da Roca” švyturys

Bet kol visi vaikščiojo oficialiais takais, mes sugalvojom su kyšuliu susipažint iš arčiau. Pora žingsnių į kitą švyturio pusę ir vietoj šimto žmonių, aplink save matai vieną – tą, su kuriuo atėjai. Taip juk daug įdomiau!

Vakariausias Europos taškas – vien tik mums. Laimė.
Spalvos, formos ir garsas. Toliau – tik vandenynas.

Paskutinę dieną dar spėjom saulėtai papusryčiauti Lisabonoje ir su vandenynu atsisveikinti deramai – ten, kur bangos didžiausios.

Ir “Pragaro burna” mus pasitiko geros nuotaikos – grėsminga, bet su vaivorykšte 🙂

Iš tikrųjų, tai neįtikėtina vieta. Gali užsilipti ant uolų ir laukti, kaip viena po kitos bangos mušis į uolėtą krantą, iki kol viena – pati didžiausia – trenksis su tokia jėga, jog garsas primins galingą griaustinį…

“Boca do Inferno” pakrantė

Tai high five, vandenyne! Ačiū už šitiek laivės ir vėjo mintyse.
Portugališką pavasarį parsivežu Lietuvon.

Keliaujam kartu? Papasakokite man apie savo idėją:
KONTAKTAI!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s