Istorijos, Vestuvės

Reportažas iš lietingiausios vasaros santuokos Tony Resort’e


K & B

Ką ten sako apie lietų per vestuves? ⁣ Kad bus daug vaikų? Daug pinigų? Kad santuoka bus tyra?
O ką sako apie lietų tokį staigų ir galingą, kad šlaputėliai ir jaunieji, ir fotografai? ⁣
⁣ 💦
Liepos 14 buvo tokia keistuoliška diena. Pliaupimas mainėsi su saule kas penkiolika minučių ir romantišką susitikimą ant liepto, kurio pradžia buvo saulėta, kitą akimirką jau visiškai maudė lietus!⁣

O aš apie lietų sakau taip – NIEKO TOKIO!
Tai tik dar viena orų prognozė, kuri gali išsipildyti. O jeigu pasitikta su šypsena ir žinojimu, kad suknelės džiūsta, o nuotraukos būna tik dar įspūdingesnės – lietinga vestuvių diena įsimena dar labiau. Profesionalūs fotografai tam tikrai yra pasiruošę!
💪

Vieta: Tony Resort | Dekoras: Madinga šventė

Nemeluosiu – man buvo labai įdomu važiuoti fotografuoti į Tony Resort! Giriu ir jaunųjų pasirinkimą visą šventę susiplanuoti vienoje vietoje (nuo pasiruošimo iki svečių apgyvendinimo po šventės) ir taip arti gamtos. Jau seniai esu nusižiūrėjusi šiuos namelius kuriam nors savaitgaliui – kas nenorėtų tokio vaizdo pamatyti vos tik prabudus? 🙂

Vintažiniai bateliai – kaip dailu!
Ir praktinis patarimas – planuojate šventę gamtoje, kur nėra lygaus ir patogaus pagrindo, o dėvėsite aukštakulnius? Įsigykite kulniukų apsaugas, kurios neleis kulniukams smigti į žolę / smėlį. Ir paimkit papildomą porą savo geriausiai draugei!
(Pavyzdys: čia)

Nuotaka ir jaunikis ruošėsi atskiruose nameliuose.
Kai atkeliavau prie to, kuriame buvo apsistojusi nuotaka – radau laimingą nuotaką su taure šampano, plepančią su savo make-up specialiste. Vėliau prisijungė Kotrynos mama ir geriausia draugė. Ir tas namelis klegėjo juokais!

Santuokos dienos rytas – labai graži visos istorijos pradžia. Mes, fotografai, būtent tada ir mėgstam pradėti fotografuoti. Nes juk norisi atsiminti visas tos dienos emocijas, taip? O rytinis jaudulys – viena iš jų 🙂

Tiesa, tikrai gera mintis yra pasikviesti vieną vizažistę kelioms moterims – tuomet nereikia visoms skubėti per skirtingus salonus ir galima kartu ramiai praleisti rytą moteriškoj kompanijoj!

Jaunikis tuo metu (tiksliau, paskutinę minutę, nes kaip vyrai sako – “kiek ten mums teužtrunka tą švarką užsidėti?!) ruošėsi su savo šeima.

Trys du vienas, nuotakos portretai yra, saulė išlenda ir mes planuojam first look – visi sutariam, kad lieptelis yra puikiai tinkama vieta ir dar saulei šviečiant jaunikis žingsniuoja link jo. Nuotaka pasiruošusi pasirodyti po poros minučių.

…tos pora minučių praeina greičiau, nei visi galvoja, saulė dingsta ir lašas po lašo – pradeda lynoti. Tada lyti. O galiausiai – jiems apsikabinus – pliaupti!

(Šiuo momentu jau visi mintyse dėkojom liudininkui, kuris paskutinę minutę pribėgo su skėčiais)

O va čia ta nuotrauka, kurią rodyčiau vaikams ir anūkams, pasakodama apie vestuvių dieną. Ir istoriją pradėčiau maždaug taip: “O atsimenu, kaip tądien lijo…” 😀

Ir, kaip ir visos pasakos, istorija turėtų labai gražią laimingą pabaigą, nes… nepraėjo nei 10 minučių ir lietus baigėsi taip pat staigiai, kaip ir prasidėjo…

Prieš parodant jums pačią nuotaikingiausią ceremoniją, papasakosiu, kaip jau nutiko, kad būtent aš turėjau galimybę šią šventę fotografuoti.

2018 sausis. Prabundu Londone – laukia miestietiškas savaitgalis ir daug fish and chips. Kadangi darbus pirmą atostogų dieną paleisti dar būna sunku – tikrinu el. paštą, randu pirmąją Kotrynos užklausą, į ją atsakau ir užsimenu, kad šiuo metu keliauju, tad su kitais atsakymais galiu užtrukti.

Kitą rytą, dar kartą patikrinu el. paštą ir randu dar vieną Kotrynos laišką: “Greta, tik parašius email pamačiau tavo Instagram, kad esi Londone. Mes gyvename Londone! Jeigu turi laisvo laiko, siūlome pasivaišinti kava ir susipažinti gyvai.”

Ir kitą dieną mes susitikom. Ir buvo be galo smagu paplepėt! Nežinau, ar viskas būtų įvykę taip pat, jeigu tą savaitgalį nebūčiau buvusi Londone, bet tokie sutapimai – įsimena.

Taigi, su klientais kavą Londone gerti – check!
O dabar grįžtam į šventę:

Ši šventės vieta ideali, jeigu norisi būti gamtoj, bet apsisaugoti lietaus atveju. Kai lyja – skaidrus stogas virš galvos. Kai saulė šviečia – prašau, šventinė vakarienė pačiam miško vidury!
🌿

Ceremonija taip pat buvo planuota miške. Bet o-taip-tas-niekšas-lietus visus subūrė į jaukią salę. Paradoksalu, nes saulė nušvito vos visiems susėdus ir nepradingo iki pat vakaro.

Ar pasitikėti prognozėmis, klausiat? O gal, tiesiog, visiems priminti į vestuves pasiimti skėčius? 😉

Kadangi vestuvės buvo tarptautinės ir svečiai kalbėjo dvejomis kalbomis (lietuviškai ir angliškai), ceremonijoje dalyvavo vertėjas. Negaliu nepaminėti, kad vertimas į anglų kalbą buvo su geru humoro prieskoniu! (vertėjas – Alex Feder).

Civilines santuokas labai gražu pagyvinti ne tik asmeniniais (savo kūrybos) įžadais, bet ir liudininkų / draugų tariamais žodžiais!

Man dar nematyta santuokos dalis buvo tying the knot arba handfasting ceremonija, kai jaunųjų rankos buvo rišamos kaspinu, simbolizuojant jų sąjungą, tarpusavio ryšį ir atsidavimą vienas kitam. Visa tai lydėjo abiejų mamų žodžiai ir linkėjimai.
(Daugiau apie tokią ceremoniją galite pasiskaityti čia)

Cheers! Nes dabar jau galima visiškai atsipalaiduoti ir pradėti sveikinimų bangą! Muzika ceremonijos metu ir po jos skambėjo jaunųjų draugų dėka – ir tai buvo fantastiškas ritmas mums, fotografams, nes galėjome šokio žingsneliu suktis laimingų žmonių būryje ir gaudyti visas gražiausias emocijas 🙂

Kai vakaro gėrimas – džinas!

O dabar apie tas “sustatytas” nuotraukas. Tai gal, visgi, galima ir ne taip statiškai fotografuotis? Patarimas – lai fotografuojantis fone skamba gera muzika!

Prieš išvažiuojant, pasiūliau savo porai dar minutei pabėgti iš šurmulio – nes kai jau visi svarbiausi darbai padaryti, nuotraukos irgi tokios nerūpestingos gaunasi 😉

Ir čia viena iš tų priežasčių, kodėl kartais siūlau daryti ne vieną ilgą fotosesiją, o padalinti ją į dvi trumpesnes – vieną prieš ceremonija (kartu su first look, jeigu norisi) ir vieną po. Tada tas fotografavimosi laikas neprailgsta. Tiek porai, kuri fotografuojasi, tiek svečiams, kurie laukia.

Oj, labai daug visokių rekomendacijų, rašant apie šią šventę, gavosi! Tad dabar jau paskutinė – sako, ta diena labai greitai praeina. Tad susiplanuokit ją taip, kad turėtumėt laiko stabtelt, apsidairyt ir PAJAUST. Pajaust kuo daugiau. Kad atsiminimai kuo tvirtesni būtų 🙂

Planuojate SAVO šventę? Pasikalbėkime!
KONTAKTAI DAUGIAU INFO